Kwaliteitsmedewerker Sociaal Domein

Gemeente Haarlemmermeer is binnen het team Bedrijfsvoering op zoek naar twee allround Kwaliteitsmedewerkers met als primair aandachtsgebied de Participatiewet (Werk en Inkomen).

WerkgeverGemeente Haarlemmermeer
PlaatsPlaats: Hoofddorp
Provincie
Noord-Holland
Branche
AanstellingAanstelling: Voltijds
DienstverbandDienstverband: Tijdelijk
OpleidingsniveauOpleidingsniveau: HBO
ErvaringNiet nader bepaald
SalarisNiet nader bepaald
Delen
Reageer op deze vacature
Haarlemmermeer is een van de grootste gemeenten in Nederland met 144.500 inwoners. 18.500 hectare land, opgebouwd uit 26 kernen, levert een gebied vol spannende contrasten op. We hebben weidse landschappen en boerenland, en indrukwekkende stedelijke architectuur en hightech multinationals. En niet te vergeten Schiphol. We zijn een jonge gemeente, maar hebben tegelijk een rijke historie, onder andere terug te vinden in de Stelling van Amsterdam en een aantal 19e-eeuwse gemalen.

Haarlemmermeer is volop in ontwikkeling. Het is een dynamische plek waar mensen graag willen wonen, werken en recreëren. Het is hier groen en stads tegelijk. Het bouwen aan Haarlemmermeer en het managen van onze organisatie vraagt om gedrevenheid. Heb jij dat, in combinatie met resultaatgerichtheid, dan pas je goed bij ons. En bij onze ambitie om een van de beste servicegemeenten van Nederland te worden. Daar hebben we professionele mensen bij nodig, die midden in de maatschappij staan. We bieden je alle kansen om je breed te ontwikkelen, hebben interessante arbeidsvoorwaarden en bieden iedere dag een andere werkvloer.


Kwaliteitsmedewerker Sociaal Domein
Fulltime | Hoofddorp


Cluster Sociale Dienstverlening / Maatschappelijke Ondersteuning en Zorg
Cluster Maatschappelijke Ondersteuning en Zorg (MOZ) geeft samen met de clusters Samenleving, Sport en Cultuur (SSC) en Sociale Dienstverlening (SDV) vorm, sturing en uitvoering aan het sociaal domein en aan de transformatieopgave binnen dit domein met als belangrijkste opgave de beweging van zware zorg naar lichte ondersteuning. Aan de basis van deze samenwerking ligt het Haarlemmermeers model, dat sterk uit gaat van vertrouwen en echt ruimte wil bieden aan de uitvoerende professionals. Daarbij hebben we de overtuiging dat de meeste mensen actief en zelfstandig mee willen en kunnen doen in de samenleving. Effectieve hulp- en dienstverlening gaat daarom altijd in de eerste plaats uit van wat mensen zelf kunnen (organiseren), met hulp vanuit hun eigen sociale netwerk. Een sterkere verbinding tussen enerzijds ‘de kracht van de samenleving’ en anderzijds ‘de ondersteuning van kwetsbare mensen’ moet leiden tot meer zelfredzaamheid, eigen verantwoordelijkheidsbeleving en het terugdringen van medicalisering en kosten.  

De cluster MOZ bestaat uit team Strategie en Sturing (beleidsadviseurs en categoriemanagers), de Meer-teams (Noord, Midden en Zuid), team Leerplicht/voortijdig schoolverlaten, het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) en team Bedrijfsvoering (functioneel beheer, informatievoorziening, kwaliteit en procescontrol). In totaal werken er zo’n 100, gedreven mensen voor de cluster MOZ. 

Binnen het team Bedrijfsvoering zijn wij op zoek naar twee allround Kwaliteitsmedewerkers met als primair aandachtsgebied de Participatiewet (Werk en Inkomen).

Team Bedrijfsvoering
Het team Bedrijfsvoering bestaat uit hoogwaardige professionals en ondersteunt de clusters SDV en MOZ. Het team bestaat uit vier disciplines: Functioneel Beheer, Informatievoorziening, Kwaliteit en Procescontrol die verschillende diensten en producten leveren om de clusters zo goed mogelijk te ondersteunen. De discipline Kwaliteit staat ervoor om de kwaliteit in de clusters MOZ en SDV zo hoog mogelijk te krijgen en te houden. Het team bestaat op dit moment uit 5 vaste medewerkers en een aantal kwaliteitsmedewerkers die op projectbasis werkzaam zijn.

Jouw rol als Kwaliteitsmedewerker
 • Je zorgt er voor dat de kwaliteit van de uitvoering geborgd blijft (bijvoorbeeld door het toetsen van bepaalde dossiers, het coachen van medewerkers, of door deel te nemen aan casuïstiekoverleggen);
 • Je beheert, analyseert, controleert, bewaakt en adviseert gevraagd en ongevraagd over de Administratieve Organisatie (onder andere processen, documenten en Schulinck/ Grip Op);
 • Je analyseert (aankomende) wetgeving en beleid, past deze toe en legt deze uit, levert daar input voor, toetst deze op uitvoerbaarheid, en vertaalt deze in procesbeschrijvingen en het maken van instructies voor de uitvoering op hoofdlijnen;
 • Je levert een belangrijke bijdrage aan de planmatige implementatie van deskundigheidsontwikkeling, bijvoorbeeld door mee te schrijven aan een opleidingsplan en het verzorgen van trainingen;
 • De opgaven waar we als organisatie voor staan zijn groot, net als de hoeveelheid werk in het team en de discipline Kwaliteit. We zijn op zoek naar een allround kwaliteitsmedewerker met als primaire focus de Participatiewet, die de processen en systemen van ons sociaal domein snel eigen maakt en geen moeite heeft met flexibele inzet.

Profielschets:
 • HBO werk- en denkniveau (voorkeursopleiding HBO-Sociaal Juridische Dienstverlening of Juridisch Kwaliteitsmedewerker Sociale Dienstverlening);
 • Minimaal 3 jaar relevante werkervaring als kwaliteitsmedewerker;
 • Recente kennis van wet- en regelgeving omtrent de Participatiewet (waaronder bijzondere bijstand, terugvordering en verhaal, boete en de Bbz 2014) en je wordt verwacht snel kennis op te nemen van lokaal beleid zoals minimabeleid;
 • Recente kennis van andere sociaal domein gerelateerde wet- en regelgeving zoals leerlingenvervoer is een pré;
 • Je bent in staat de wetgeving moeiteloos toe te passen, uit te leggen en kennis over te dragen. Dit vanuit ‘de Bedoeling’, zodat de uitkomst altijd maatwerk is volgens de geest van de wet in plaats van de letter. De leefwereld van de klant staat daarbij voorop, in plaats van de systeemwereld;
 • Kennis van KiC-online en GWS4ALL is een pré (laatstgenoemde wordt binnenkort vervangen door Civision Samenleving);
 • Je bent een teamplayer en sociaalvaardig;
 • Je werkt systematisch en gestructureerd;
 • Je bent hands-on, weet snel je weg te vinden in de organisatie, vervult daarin een verbindersrol en beweegt je daarin sensitief en effectief;
 • Je mondelinge en schriftelijke communicatie is effectief, duidelijk en bondig;
 • Je bent resultaatgericht, flexibel en initiatiefrijk.

Sollicitatie
Het betreft twee vacatures van ieder 32 tot maximaal 36 uur per week, in eerste instantie voor de duur van een jaar. Daarna is een optie tot vaste aanstelling aanwezig. Deze is afhankelijk van je functioneren en de ontwikkelingen binnen het sociaal domein. De functie is ingeschaald in schaal 10, max € 4.121,- bruto o.b.v. een 36-urige werkweek. Het eerste jaar kan er sprake zijn van een aanloopschaal.

Daarnaast beschik je als medewerker over een Individueel Keuze Budget van 16,3% van je bruto jaarsalaris. Je beheert dit budget zelf en je kunt er bijvoorbeeld voor kiezen om dit (of een deel hiervan) te laten uitbetalen of er vakantie uren van te kopen.

De sluitingsdatum van de vacature is 1 oktober 2017. De vacature is gelijktijdig intern en extern opengesteld. Bij gelijke geschiktheid zal de interne kandidaat voorrang krijgen. De gesprekken staan gepland op woensdag 11 en donderdag 12 oktober. Mogelijk vindt er nog een tweede gespreksronde plaats.

Herken je jezelf in bovenstaande omschrijving? Wij ontvangen graag jouw reactie met een actueel cv, waarin je aangeeft wat jouw motivatie is, wat jou inspireert in deze functie en onze gemeente, en waarom we jou in ons team willen. Reageren kan uitsluitend via de sollicitatiebutton.

Meer weten?
Voor vragen over onze vacature kun je contact opnemen met Edwin Bak, teammanager Bedrijfsvoering (023-567 6736 / 06-12079879) of met David van Deutekom, Kwaliteitsmedewerker (023-567 6506 / 06-28848392).

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature is niet gewenst.

Trefwoorden; Kwaliteitsmedewerker Sociaal Domein vacature, Hoofddorp, Haarlemmermeer, Noord-Holland, juridisch, gemeentebaan, kwaliteitsmedewerker, zorg